המועצה הציבורית

אווה אילוז
פרופ' אווה אילוז

פרופ' אווה אילוז

חברה במרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית ומופקדת על הקתדרה לסוציולוגיה על שם רוז אייזק, ועמיתת מחקר בכירה במכון ון ליר בירושלים; פרסמה 12 ספרים במגוון נושאים, וזכתה בפרסים בינלאומיים רבים. ב-2018 היא קיבלה את פרס א.מ.ת.

פרופ' דניאל בר-טל

פרופסור (אמריטוס) לפסיכולוגיה פוליטית באוניברסיטת תל-אביב. במשך 40 שנה התמחה בחקר אספקטים פסיכולוגים-חברתיים של סכסוכים אתניים אלימים ומתמשכים. כתב וערך יותר מ-20 ספרים ופרסם יותר מ-250 מאמרים בכתבי עת מובילים ופרקים בספרים. בנוסף, שימש כנשיא החברה הבינלאומית לפסיכולוגיה פוליטית וזכה בפרסים בינלאומיים יוקרתיים.

דניאל בר-טל
פרופ' דניאל בר-טל
עמירם גולדבלום מעודכן
פרופ' עמירם גולדבלום

פרופ' עמירם גולדבלום

כימאי ישראלי, פרופסור אמריטוס לכימיה תרופתית במחלקה לחומרי טבע בבית הספר לרוקחות שבפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. עומד בראש המעבדה למידול מולקולרי ותרופות במרכז למחקר תרופות באוניברסיטה. נמנה עם מייסדי תנועת “שלום עכשיו” והקים את צוות מעקב ההתנחלויות של התנועה.

זהבה גלאון

מכהנת כנשיאת מכון זולת לשוויון וזכויות אדם. בתפקידיה הקודמים גלאון הייתה ממקימי ארגון “בצלם” והמנכ”לית הראשונה של הארגון. היא נבחרה לכנסת בשנת 1999, וכיהנה בתפקיד זה במשך 16 שנים. היא עמדה בראש הועדה למאבק בסחר בבני אדם במשך 7 שנים. במשך 10 שנים היא היתה יו”ר סיעת מרצ בכנסת ו- 6 שנים כיהנה בתפקיד יו”ר המפלגה. בתקופתה מרצ הכפילה את כוחה בכנסת.

זהבה גלאון. צילום - רונן אקרמן
זהבה גלאון. צילום: רון אקרמן

פרופ' מני מאוטנר

פרופסור אמריטוס בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב ומופקד הקתדרה למשפט אזרחי השוואתי ולתורת המשפט ע”ש דניאל רובינשטיין. לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב. כתב תשעה ספרים, ופרסם מעל מאה מאמרים בארץ ובעולם. לימד באוניברסיטאות בארצות הברית, בריטניה ואיטליה, וזכה בשורה של פרסים אקדמיים יוקרתיים.

מני מאוטנר מעודכן
פרופ' מני מאוטנר
רם פרומן. צילום - מתן רחמן
ד"ר רם פרומן. צילום: מתן רחמן

ד"ר רם פרומן

יו”ר “הפורום החילוני” ומחבר הספר “הדרך החילונית”. בעברו עורך דין ושותף מנהל בקרן הון סיכון, ובעל תואר דוקטור להיסטוריה מבית הספר ללימודים גבוהים במדעי החברה בפריז ותואר במשפטים מאוניברסיטת תל- אביב.

ד"ר הראל פרימק

ד”ר לפיזיקה תיאורטית המייעץ לחברות סטארטאפ; מייסד ויו”ר משותף של העמותה “צדק פיננסי”; נכלל ברשימת 100 המשפיעים של TheMarker ב-2018 על רקע פעילותו האזרחית והחברתית האקטיביסטית.

הראל פרימק. צילום - ישראל הדרי
ד"ר הראל פרימק. צילום: ישראל הדרי
דילוג לתוכן